computer
Programowanie Mikroprocesory Mikrokontrolery Last.fm Programowanie Mikroprocesory Mikrokontrolery Facebook Twitter

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

Programowanie mikrokontrolerów


mikrokontrolery24.pl

Multiform Application (Aplikacja z wieloma formami)

Poniżej przedstawiony zostanie sposób na wykonanie aplikacji składającej się z wielu okienek. Na początek tworzymy nowy projekt z jedną Formą ja nazwałem ją "Komunikacja z PC" gdyż do tego później będzie mi służyła aplikacja. Na tak utworzoną Formę nanosimy 3 buttony i sobie je nazywamy. Ja swój nazwałem "Ustawienia" pozostałe zostawiam na później będą mi potrzebne do dlaszych części kursu. Po wykonaniu powyższych kroków uzyskujemy stan jak na rysunku poniżej.

Nadszedł czas na utworzenie drugiego okienka naszej aplikacji. W okienku po prawej stronie nazywającym się "Solution Explorer" klikamy prawym guzikiem myszy na nazwie naszego projektu po czym z menu kontekstowego wybieramy "Add" i następnie "Windows Form" jak na rysunku poniżej.

Pojawi nam się takie okienko jak poniżej w którym wybieramy "Windows Form", natępnie nazywamy sobie po swojemy nową Formę  i klikamy "ADD".

Do projektu została właśnie dodana nowa Forma widoczna w "Solution Explorerze" . W kolejnym kroku jeśli wcześniej jej nie nazwaliśmy nadajemy jej jakąś własną nazwę aby aplikacja była dla nas bardziej przejrzysta i cztelna. Jak na rysunku poniżej.

 Kolejnym krokiem jest zadeklarowanie nowej Formy w tym celu należy kliknąć na projekcie FORM1 tam gdzie utworzyliśmy nasz trzy buttony w pusty obszar na Form1 dwukrotnie myszą dzięki czemu utworzy nam się odwołanie FORM1_LOAD ja kna rysunku poniżej w którym deklarujemy nowo dodaną formę. Ja w swoim projkecie nazwę ją FORM_USTAWIENIA i przypisuje ją do wcześniej utworzonej Formy 2 nazwanej "Ustawienia". Dzięki temu przy uruchomieniu FORM1 zostanie automatycznie utworzona dodana przez nas forma dzięki czemu zyskamy możlowość odwoływania się do niej.  

 W kolejnym kroku na klikamy dwukrotnie na button1 znajdujący się na formie1 dzięki czemu utworzy nam się nam odwołanie Button1_Click w którym umieszczamy komendę "Form_utawienia.Show()" wyświetlającą utworzoną przez nas formę2.

 Po wykonaniu powyższych kroków mamy napisaną aplikacje w której mamy 3 guziki z czego po wciśnięciu pierwszego z nich otworzy nam się druga utworzona przez nas forma.

 


09-lip-2024 19:45:51 CEST
by Pioter
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć, treści oraz jej fragmentów bez zgody autora jest zabronione.
© mikroprocesory.info.pl@gmail.com 2013.